BIZNES Kultura

#ksiazkanakryzys – życie literackie podczas pandemii

Jutro, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym wydarzeniem UNESCO zachęca do czytania i dzielenia się informacjami o książkach w przestrzeni wirtualnej. W tę ideę wpisuje się polska akcja

Data publikacji: 2020-04-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: #ksiazkanakryzys – życie literackie podczas pandemii
Kategoria: BIZNES, Kultura

Jutro, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym wydarzeniem UNESCO zachęca do czytania i dzielenia się informacjami o książkach w przestrzeni wirtualnej. W tę ideę wpisuje się polska akcja #ksiazkanakryzys.

#ksiazkanakryzys - życie literackie podczas pandemii BIZNES, Kultura - Jutro, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym wydarzeniem UNESCO zachęca do czytania i dzielenia się informacjami o książkach w przestrzeni wirtualnej. W tę ideę wpisuje się polska akcja #ksiazkanakryzys.

Epidemia koronawirusa i związane z tym ograniczenia sprawiły, że życie literackie przeniosło się do internetu, przede wszystkim do mediów społecznościowych. To tutaj odbywają się premiery książek, spotkania autorskie, rozmowy o literaturze. Aktywnie działają grupy literackie i blogerzy.

Odpowiedzią na potrzebę rozmowy, wymiany myśli, spotkania, choćby tylko wirtualnego, stała się społeczna akcja #ksiazkanakryzys. Internauci, czytelnicy i autorzy dzielą się w mediach społecznościowych wrażeniami z przeczytanych książek, polecają sobie nawzajem ciekawe tytuły, rozmawiają o nowościach literackich. Tworzą wspólnotę miłośników literatury, dzięki czemu izolacja jest mniej dotkliwa. Dołączają do niej także ci, którzy dotąd nie czuli potrzeby czytania. Książka stała się dla nich lekiem na nudę, a równocześnie – przenosząc w inne wymiary, środkiem łagodzącym niepokój i stres. Może się więc okazać, że – paradoksalnie – kwarantanna przyczyni się do wzrostu czytelnictwa.

Strona akcji www.ksiazkanakryzys.pl staje się powoli kroniką… nie tyle z oblężonego miasta, co z czasów zarazy. Będzie zapisem wydarzeń na rynku książki z tego niespokojnego czasu. Na stronie www.ksiazkanakryzys.pl można znaleźć listę zarekomendowanych przez internautów książek, kalendarium nadchodzących spotkań autorskich, a także linki do nagrań spotkań, które już się odbyły.

Co w ramach akcji można zrobić?
> Podzielić się w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTube – wrażeniami z lektury, oznaczając wpis  hashtagiem #ksiazkanakryzys, dzięki czemu odnajdą go inni czytelnicy.
> Wziąć udział  w spotkaniach autorskich i zaprosić na nie innych, udostępniając wiadomość  w mediach społecznościowych z hashtagiem #ksiazkanakryzys.
> Przejrzeć listę zaproponowanych przez czytelników książek do czytania w kryzysie. 
> Czytać i czytać. Najlepiej kupować książki w księgarni w swoim mieście (np. w ramach akcji „Książka na telefon”?) albo w którejś z popularnych księgarni internetowych.  

A to już wiesz?  Sprawdź swój angielski i zwiększ skuteczność w biznesie

Serwis Granice.pl, organizator akcji #ksiazkanakryzys, zaprasza do współtworzenia społeczności czytelników podczas pandemii. Czytasz? Dołącz do nas. Nie czytasz? Również dołącz. Razem jest lepiej.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie!
Kontakt Sławomir Krempa: [email protected], 531 556 031

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
#ksiazkanakryzys - życie literackie podczas pandemii BIZNES, Kultura - Jutro, 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym wydarzeniem UNESCO zachęca do czytania i dzielenia się informacjami o książkach w przestrzeni wirtualnej. W tę ideę wpisuje się polska akcja #ksiazkanakryzys.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy