BIZNES Kultura

Zgłoś się na konkurs 48 HFP i weź udział w warsztatach filmowych

Zgłoś się na konkurs 48 HFP i weź udział w warsztatach filmowych
48 Hour Film Project to festiwal, w trakcie którego w ciągu 48 godzin uczestnicy kręcą krótkometrażowe filmy. 14-15 września, odbędą się warsztaty filmowe dla uczestników, którzy chcą przed konkursem podszkolić swoje umiejętności

Data publikacji: 2019-09-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zgłoś się na konkurs 48 HFP i weź udział w warsztatach filmowych
Kategoria: BIZNES, Kultura

48 Hour Film Project to festiwal, w trakcie którego w ciągu 48 godzin uczestnicy kręcą krótkometrażowe filmy. 14-15 września, odbędą się warsztaty filmowe dla uczestników, którzy chcą przed konkursem podszkolić swoje umiejętności filmowe.

Zgłoś się na konkurs 48 HFP i weź udział w warsztatach filmowych BIZNES, Kultura - 48 Hour Film Project to festiwal, w trakcie którego w ciągu 48 godzin uczestnicy kręcą krótkometrażowe filmy. 14-15 września, odbędą się warsztaty filmowe dla uczestników, którzy chcą przed konkursem podszkolić swoje umiejętności filmowe.

48 Hour Film Project to konkurs i festiwal, w trakcie którego w ciągu tytułowych 48 godzin uczestnicy kręcą krótkometrażowe filmy. Stawka jest wysoka: zwycięzca pojedzie na międzynarodowy finał Filmapalooza, skąd może trafić na Festiwal w Cannes. IX warszawska edycja wydarzenia potrwa od 14 września do 12 października. Już w najbliższy weekend, 14-15 września, odbędą się warsztaty filmowe dla uczestników, którzy chcą przed konkursem podszkolić swoje umiejętności filmowe.

Centralnym punktem 48HFP jest weekend filmowy, który przypada 27-29 września. W tym czasie ekipy uczestniczące w konkursie muszą nakręcić krótkometrażowy film zawierający obowiązkowe elementy: konkretny rekwizyt, linijkę tekstu oraz bohatera/bohaterkę. Film musi również mieścić się w ramach wylosowanego gatunku. Niezmiennym elementem konkursowych filmów jest miasto – powstałe w ramach 48HFP dzieła, niejednokrotnie stają się wizytówką Warszawy. Zrealizowane w ciągu 48 godzin filmy zaprezentowane zostaną na dużym ekranie Kina Elektronik między 8 a 11 października. Zwycięzców, wyłonionych przez niezależne Jury, poznamy podczas Gali finałowej 12 października.

W weekend 14-15 września odbędą się warsztaty ze sztuki operatorskiej i oświetleniowej, prowadzone przez Artura Żurawskiego PSC, przy współpracy z Fujifilm Poland oraz warsztaty scenariopisarskie z Agnieszką Kruk ze StoryLab Pro. Wydarzenie adresowane jest do członków i członkiń ekip, którzy zgłosili się do konkursu.  Więcej informacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/497051837758214/

W dniach 23-26 września na terenie budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się wykłady otwarte skierowane do osób zainteresowanych sztuką filmową. W ich ramach Legalna Kultura opowie o prawach autorskich i dystrybucji filmów, a Ewa Łepecka-Krzyżanowska podzieli się swoją wiedzą na temat castingu.

A to już wiesz?  Prestiżowe wyróżnienie Must Have dla Brambla i Stołka Królika.

W tym roku organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na kwestie ekologii w produkcji filmowej, dlatego przyznana zostanie również nagroda pozaregulaminowa za najlepszy film o przesłaniu ekologicznym. Organizatorzy chcą w ten sposób podkreślić problem globalnego ocieplenia i zaśmiecenia, który dotyczy również branży filmowej. Dodatkowe konkursy– na najlepsze zdjęcie z planu oraz na najlepszy film nakręcony na sprzęcie  sponsora wydarzenia Fujifilm Poland.

Wciąż można zgłaszać się do udziału w konkursie. Projekt otwarty jest dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia i posiadanego zaplecza. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.48hfppoland.pl, zebrać ekipę i zdążyć stworzyć film w 48 godzin. Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do 13 września (piątek).

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej

Partnerzy: Fujifilm Poland, Lighthouse.Guru, Editors, SoryLab.Pro, Mazovia Warsaw Film Comission, Casting’art., Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Audionetwork, Kino Elektronik, Legalna Kultura.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zgłoś się na konkurs 48 HFP i weź udział w warsztatach filmowych BIZNES, Kultura - 48 Hour Film Project to festiwal, w trakcie którego w ciągu 48 godzin uczestnicy kręcą krótkometrażowe filmy. 14-15 września, odbędą się warsztaty filmowe dla uczestników, którzy chcą przed konkursem podszkolić swoje umiejętności filmowe.
Hashtagi: #BIZNES #Kultura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy